Język polski matura 2020. Poziom podstawowy

To rodzaj przewodnika dla przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. Pomaga nie tylko w powtórzeniu wiadomości, ale uczy ich wykorzystania, daje konkretne przykłady zadań egzaminacyjnych wraz z rozwiązaniami, oswaja z formami sprawdzania wiedzy obowiązującymi na maturze z języka ojczystego.

Najważniejsze informacje o egzaminie, zarówno o części ustnej, jak i pisemnej, wymaganiach, rodzajach zadań, punktacji wraz z praktycznymi wskazówkami przedstawiono w krótkich filmach na początku publikacji.

Język polski matura 2020. Poziom podstawowy składa się z:
 • Części warsztatowej
 • Przykładowych arkuszy maturalnych
W części warsztatowej wyróżniono następujące zagadnienia:
 • Analiza i interpretacja tekstu a streszczenie
 • Jak napisać wypracowanie maturalne
 • Formy wypracowań – tekst interpretacyjny
 • Formy wypracowań – rozprawka
 • Poprawność językowa i stylistyczna
 • Style, retoryka, manipulacja

W części warsztatowej znajdują się przede wszystkim odpowiedzi na najczęstsze pytania przygotowujących się do egzaminu maturalnego: jak analizować i interpretować utwór literacki, jak napisać własny tekst, jak unikać błędów, jak dobrać właściwe konteksty interpretacyjne, jak tworzyć spójne i logiczne wypowiedzi pisemne i ustne.

Aby uzyskać wyjaśnienia na te i inne pytania wystarczy... uważnie oglądać kilkanaście wykładów filmowych przygotowanych przez naszych autorów (łącznie ponad 3 godziny nagrań). W utrwaleniu wiedzy pomoże ponad 450 interaktywnych ćwiczeń, do poszczególnych zagadnień poruszanych w filmach. Ich różnorodność zarówno tematyczna i wizualna, a przede wszystkim błyskawiczna możliwość sprawdzenia wyników, sprawią iż zdobywanie wiedzy stanie się łatwe i przyjemne.

Przykładowe arkusze maturalne składają się z testów z czytania ze zrozumieniem wraz z rozwiązaniami oraz tematów wypracowań. W przygotowaniu się do każdego z tematów pomogą ćwiczenia przypominające i utrwalające wiedzę historycznoliteracką. Zamieszczono także 16 wzorcowych prac uczniowskich. Poszczególne wypracowania zostały wszechstronnie omówione i ocenione.

Egzamin maturalny z języka polskiego składa się zarówno z części pisemnej jak i ustnej. Filmy z przykładowymi egzaminami ustnymi wraz z komentarzem egzaminatorów ułatwią wczuć się w atmosferę zbliżającej się matury oraz poznać sposób oceniania swoich wypowiedzi.

Przygotować się do części ustnej pozwolą także zestawy pytań do dzieł literackich, tekstów językowych i ikonicznych z różnych epok wraz z ćwiczeniami .

 • Dostęp na 12 miesięcy.
 • Załóż darmowe konto

  W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

  Rozumiem