Język angielski - matura 2020. Poziom rozszerzony

Krótki filmik na początku zawiera najważniejsze informacje o egzaminie maturalnym , a także szereg wartościowych wskazówek dotyczących sposobu przygotowania się do egzaminu.

Publikacja składa się z części ćwiczeniowej oraz arkuszy maturalnych:

W części ćwiczeniowej zadania podzielono zgodnie z działami arkusza maturalnego:

  • rozumienie ze słuchu
  • rozumienie tekstów pisanych
  • znajomość środków językowych
  • wypowiedź pisemna

Układ taki pozwala już od początku przygotowań zbliżyć się do prawdziwego egzaminu, ćwiczyć oraz sprawdzać swoją wiedzę tak jak na maturze. Różnorodność interaktywnych zadań zgodnych z formułą nowego egzaminu maturalnego, łatwość sprawdzania wyników z pewnością ułatwi i uatrakcyjni naukę.

Nagrań do zadań na rozumienie ze słuchu można słuchać przed rozwiązaniem wielokrotnie, tak by jak najwięcej osłuchać się z językiem i nie mieć potem z tym problemów na egzaminie oraz w różnych sytuacjach życiowych.

Teksty do ćwiczeń zaczerpnięte z aktualnych źródeł ( czasopism dla młodzieży, programów, stron www) poruszają tematy interesujące młodzież, zawierają np. fragmenty wywiadów z gwiazdami filmu, muzyki. Wszystkie ćwiczenia można rozwiązywać wiele razy, zawierają one w dodatku komentarze z obszernymi wskazówkami, wyjaśnieniami zagadnień i konstrukcji gramatycznych.

Przygotowanie do poszczególnych rodzajów wypowiedzi pisemnej na egzaminie ułatwią ćwiczenia prowadzące do wypowiedzi wzorcowej, wskazówki pozwolą także uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

Kolejna część publikacji to przykładowe arkusze maturalne, w których ćwiczenia ułożono już zgodnie z wytycznymi CKE dotyczącymi zestawów maturalnych.

Egzamin maturalny z języka angielskiego składa się zarówno z części pisemnej jak i ustnej, dlatego też oprócz zestawów pytań przygotowaliśmy filmy z nagraniami dwóch przykładowych egzaminów wraz z komentarzem egzaminatorów, co ułatwi wczuć się w atmosferę zbliżającej się matury i być jeszcze lepiej przygotowanym oraz znać sposób oceniania swoich wypowiedzi.

  • Dostęp na 12 miesięcy.
  • Załóż darmowe konto

    W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

    Rozumiem