Recenzje i opinie

User1

Urszula Łączyńska - Rzeczoznawca MEN

Edumaster jest nieocenionym narzędziem w przygotowaniu uczniów do egzaminów zewnętrznych. Serwis cechuje wysoki profesjonalizm i poziom merytoryczny. Interaktywna, dopracowana formuła, filmy, zadania, zdecydowanie ułatwiają pracę nauczycielowi, a naukę uczniom.

Zadania zawierają precyzyjne sformułowania przemawiające do ucznia i są zróżnicowane pod względem formy i poziomu trudności, a tym samym pozwalają na indywidualizację procesu nauczania i umożliwiają uczniom zdobycie wiedzy oraz utrwalenie wiadomości w sposób rozwijający zainteresowanie przedmiotem.

Filmy edukacyjne są tak dobrane, aby zainteresować uczniów omawianym zagadnieniem oraz ułatwiają zrozumienie treści merytorycznych i zdecydowanie podnoszą walor poglądowości dobranego materiału ćwiczeniowego.

Atutem Edumastera jest szeroki wachlarz zadań, na podstawie których uczniowie mogą przekonać się o przydatności posiadanej wiedzy matematycznej przy rozwiązywaniu problemów dnia codziennego. Uczniowie mają możliwość treningu zadaniowego, uczą samokontroli i samooceny nabytych kompetencji.

User2

Elżbieta Krzysztofiak - Rzeczoznawca MEN

Materiały edukacyjne w postaci 360 zadań – testów interaktywnych są atrakcyjną dla uczniów i bardzo pomocną dla nauczycieli propozycją przygotowania on-line do sprawdzianu szóstoklasisty. Taka przyjemna forma umożliwi szóstoklasistom systematyczne i kompleksowe powtórzenie całego materiału.

Prostota użytkowania platformy Edumaster.pl zachęca uczniów do podejmowania samodzielnych prób rozwiązań. Zamieszczone odpowiedzi do wszystkich zadań dają uczniowi na bieżąco możliwość samooceny, kontrolowania swoich postępów i poczucia satysfakcji z samodzielnie dobrze wykonanego zadania.

Zamieszczone 4 przykładowe arkusze sprawdzianu szóstoklasisty zawierają zestawy zadań stworzonych na podstawie wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i przykładowego sprawdzianu opracowanego przez CKE. Rozwiązując je uczeń może się zapoznać i oswoić z nową formułą sprawdzianu szóstoklasisty.

Nasze materiały interaktywne cechuje wysoka jakość dydaktyczna i merytoryczna. Zamieszczone liczne wskazówki oraz pełne przykładowe rozwiązania wszystkich zadań otwartych (wielokrotnie kilkoma sposobami) pomagają wykształcić u uczniów intuicję matematyczną, umiejętność rozumowania, wyciągania wniosków i argumentowania. Przenoszą one akcent z wykonywania obliczeń i działań rutynowych na właściwe rozumienie pojęć i rozumowanie.

Podane zasady oceniania rozwiązań oraz schematy punktowania stanowią zachętę do prób ustalania etapów i tworzenia strategii rozwiązania problemu.

Opinie

User1

E. Kułakowska

Filmy i ćwiczenia pozwalają uatrakcyjnić zajęcia, skupiają uwagę ucznia. Jestem bardzo zadowolona z takiej formy przekazywania wiedzy uczniom.

User2

J.G

Obejrzałam dostępne materiały. Forma serwisu bardzo przypadła mi do gustu, zwłaszcza przejrzysty, nowoczesny interfejs (…).

User3

M. Orczyk

Serwis bardzo mi się podoba - już od pierwszego kontaktu zwraca uwagę czytelnością, jakąś taką "jasnością", nowoczesnym krojem pisma itd. (…)

Pokazywałem uczniom fragmenty tej publikacji i podobało im się.

User1

J. S. - nauczycielka języka polskiego w jednym z krakowskich liceów

Repetytorium bardzo dobrze przygotowane. Na szczególną uwagę zasługuje zróżnicowany stopień trudności tekstów i forma. Dobrze pracuje się z uczniami na różnym poziomie intelektualnym. Zadania dobrze przygotowują do matury i jednocześnie mogą służyć do powtórek w niższych klasach.

User2

E. Hajduk-Bukowiec

Z przyjemnością obejrzałam nowoczesną pomoc naukową, jaką jest edumaster.pl. Najbardziej podoba mi się zastosowanie różnych form przekazu: filmików, prezentacji, testów wyboru czy ćwiczeń, w których należy wybrać poprawną formę. Zauważyłam, że uczniom dużo łatwiej się skupić, kiedy widzą kolorowe obrazki, a jeszcze lepiej kiedy oglądają film. Klasyczny wykład, czy lekcja prowadzona metodą heurezy to już przeszłość. Cieszę się, że będę mogła wykorzystać profesjonalnie przygotowane pomoce naukowe. Na pewno pokażę uczniom prezentację "Jak rozpoznać zabieg manipulacji".

Oczywiście repetytorium nie jest przeznaczone wyłącznie dla nauczycieli. Większość ćwiczeń, jak w klasycznym repetytorium, przeznaczona jest do samodzielnego wykonania przez ucznia. Materiał obejmuje zarówno dzieła literackie, jak i dzieła sztuki a także zagadnienia językowe. Są tutaj bardzo pomysłowe zadania przygotowujące i do matury pisemnej i ustnej. Na pewno polecę tę publikację moim uczniom!

User3

A. K. - nauczycielka z jednego z krakowskich liceów

Multimedialne repetytorium maturalne wspomaga ucznia i nauczyciela w procesie przygotowań do egzaminu dojrzałości. Szczególną wagę położono na praktyczny, warsztatowy charakter tego opracowania oraz na jego kompletność. Dokładnie został więc objaśniony przebieg egzaminu, konkretnie wskazane wymogi dotyczące umiejętności i wiedzy maturzysty. Walorem tego opracowania jest także połączenie ćwiczeń warsztatowych z praktyczną powtórką wiadomości. Obok zadań z interpretacji i analizy pojawiają się powiązane z nimi informacje z zakresu kształcenia językowego i historii literatury. Obok ćwiczeń w tworzeniu własnego tekstu – wskazówki z dziedziny stylistyki. Dzięki temu łatwiej jest zapamiętać i utrwalić niezbędne informacje, które będą fundamentem kompetencji polonistycznych maturzysty.

Załóż darmowe konto

W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

Rozumiem