Original shutterstock 130230935

Zajęcia dla dzieci na rok szkolny 2018/19

Już od najbliższego roku szkolnego edumaster.pl zaprasza dzieci szkół podstawowych na zajęcia dodatkowe z robotyki, technik szybkiego uczenia się i zapamiętywania, rozwijania umiejętności społeczno-poznawczych. Nauczycieli, którzy chcieliby zostać trenerami i prowadzić takie zajęcia w swoich szkołach zapraszamy do współpracy.

 • ROBOLATORIUM - robotyka z elementami programowania dla dzieci młodszych
 • Grupa wiekowa: uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej

  Wprowadzenie w świat robotyki i programowania to nie jedyne cele zajęć, chodzi o umiejętne korzystanie z nowoczesnych technologii, o naukę poprzez działanie, odkrywanie i wielokierunkową aktywność, które są najlepszymi formami zdobywania wiedzy. Program zajęć, z odpowiednio dobranymi przykładami z życia codziennego ma na celu rozbudzić naturalną ciekawość dziecka i rozwijać zainteresowania. Projekty mają zróżnicowany stopień trudności i obejmują wiele zagadnień związanych m.in. z zasadami fizyki, prawami przyrody, nauką kosmosie oraz podstawami inżynierii. Dzieci niejako „przy okazji” przyswajają wiadomości z różnych przedmiotów. Połączenie układania klocków z możliwością ich zaprogramowania otwiera przed dzieckiem niesamowite możliwości kreacji różnych sytuacji, jest świetnym ćwiczeniem kreatywności. Dzieci tworzą na zajęciach konstrukcje, które można łatwo „ożywić”, wydawać im polecenia, wszystko przy pomocy prostego w obsłudze, intuicyjnego, obrazkowego języka programowania. Poprzez pracę z klockami dzieci rozwijają również wyobraźnię przestrzenną, doskonalą umiejętności manualne, uczą się współpracy w parach i małych grupach.

 • ROBOLATORIUM - robotyka z elementami programowania dla dzieci starszych
 • Grupa wiekowa: uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej

  Celem zajęć jest interaktywne poznanie świata robotów, przekazanie praktycznych umiejętności i elementarnej wiedzy z zakresu konstrukcji maszyn prostych i robotyki w odniesieniu do nauk przyrodniczych oraz przedmiotów artystycznych, a także nauka podstaw programowania. Program zajęć opracowany przez praktyków i entuzjastów robotyki obejmuje budowanie i naukę programowania robotów o zróżnicowanym stopniu skomplikowania. Łatwość tworzenia z klocków - jednej z najpopularniejszych zabawek na każdym etapie rozwoju; sprawdzania swoich pomysłów, stymulacja wyobraźni – to wszystko sprawia, że młodzi konstruktorzy chętnie sięgają po zestaw elementów, które można ze sobą połączyć i dopasować. Możliwość ożywienia tworu powstałego z kompletnie bezradnych i samodzielnie bezużytecznych części, to przeniesienie doświadczenia na zupełnie nowy, wyższy poziom. Pojęcie zasad fizyki, reguł matematycznych, projektowania, właściwości materiałów, podstaw programowania i innych istotnych kwestii, stanowi niezmiernie ważną pomoc w nauce przedmiotów szkolnych, może również wykształcić pasje i zainteresowania, które przyniosą wymierne korzyści w przyszłości. Obcowanie z drobnymi elementami, konieczność stosowania się do schematów, symboli i kolorów, poszukiwanie, i znajdywanie odpowiedzi na rzeczywiste problemy, nauka abstrakcyjnego, logicznego, i algorytmicznego myślenia wspierają rozwój dziecka w wielu obszarach. Od sprawności manualnej poczynając, poprzez odpowiedzialność, umiejętność pracy w grupie i na rzecz grupy, a nawet pełnienie roli lidera, na stymulowaniu wyobraźni, kreatywności, i poczucia estetyki kończąc.

 • BAWIĘ SIĘ I UCZĘ – zajęcia rozwijające umiejętności społeczno-poznawcze dla najmłodszych
 • Grupa wiekowa: uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej

  Podczas zajęć dzieci wykonując opracowane przez specjalistów i odpowiednio dobrane ćwiczenia i gry, uczą się rozpoznawać, i wyrażać swoje emocje, komunikować się z innymi, opowiadać o sobie, jak też słuchać innych, dzięki czemu łatwiej integrują się i potrafią współpracować w grupie. W trakcie zabawy kształtują umiejętności potrzebne do zawierania i podtrzymywania przyjaźni. Biorąc udział w dyskusjach, dzieląc się opiniami, rozwijają wypowiadanie się na określone, różnorodne tematy. Uczą się rozwiązywać konflikty i twórczo podchodzić do problemów.

 • TECHNIKI SZYBKIEGO UCZENIA SIĘ I ZAPAMIĘTYWANIA
 • Grupa wiekowa: uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej

  Kształcenie wśród uczniów umiejętności samodzielnego, skutecznego uczenia się to podstawowy cel zajęć. Program został oparty o aktualne ustalenia z dziedziny psychologii uczenia się i nauczania, oparte w szczególności na odkryciach dotyczących funkcjonowania mózgu, z zakresu m.in. neurodydaktyki, teorii półkulowości czy inteligencji wielorakich. Główne zagadnienia to stosowanie tzw. technik pamięciowych, czyli metod zapamiętywania opartych na naturalnej, asocjacyjnej funkcji uczenia się ludzkiego umysłu. Podczas zajęć uczniowie wykorzystują je do przyswojenia sobie materiału zgodnego z podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, co ma dodatkowy wymiar praktyczny, gdyż uczą się jednocześnie treści, które muszą opanować na różnych przedmiotach.

  Więcej szczegółów na stronie dladzieci.edumaster.pl

  Załóż darmowe konto

  W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

  Rozumiem