Grafika email

Konferencja "Egzamin ósmoklasisty - wyzwania dla nauczyciela i ucznia"

Egzamin ósmoklasisty, który będzie przeprowadzony po raz pierwszy w przyszłym roku szkolnym, to temat budzący zarówno wśród nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych, jak też wśród rodziców i uczniów duże zainteresowanie, ale i niepokój. Jak uczyć by najlepiej przygotować uczniów do egzaminu? Jak oswoić ich z nowymi typami zadań? Jak pracować pod presją czasu i skutecznie motywować uczniów do nauki? Jak umiejętnie wykorzystać nowoczesne technologie w przygotowaniach? Pytań ciągle jest wiele. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować 20 października 2018 roku w Warszawie konferencję i postarać się odpowiedzieć na te i inne pytania, a przede wszystkim dać wiele cennych rad i praktycznych wskazówek na ostatni etap przygotowań.

Na konferencję zapraszamy nauczycieli języka polskiego, matematyki, języków obcych, a także dyrektorów szkół podstawowych. Aby móc dostarczyć wszystkim jak najwięcej przydatnych informacji, ale też pozwolić na wymianę doświadczeń, postanowiliśmy program konferencji podzielić na część ogólną dla wszystkich oraz na trzy równolegle odbywające się panele dyskusyjne dla poszczególnych grup.

Program jeszcze cały czas uzupełniamy, zobaczcie co już przygotowaliśmy.

PANEL OGÓLNY

 • System egzaminów zewnętrznych w Polsce a w Szkołach Europejskich korzyści i wyzwania
 • Metody efektywnej nauki, czyli jak wspomóc ucznia w procesie zapamiętywania
 • PANEL DYSKUSYJNY DLA POLONISTÓW

 • Jak okiełznać egzamin ósmoklasisty czyli wyzwanie nie tylko dla ucznia
 • Lektura w klasach starszych szkoły podstawowej – anachronizm i nuda czy przestrzeń kształtująca twórczą postawę ucznia i nauczyciela?
 • PANEL DYSKUSYJNY DLA MATEMATYKÓW

 • Egzamin ósmoklasisty – nowe wyzwania dla ucznia i nauczyciela
 • PANEL DYSKUSYJNY DLA NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH

 • Egzamin ósmoklasisty – nowe wyzwania (i jak im sprostać?)
 • “Ogarnąć focha” czyli jak motywować nastolatki do nauki języka? (nie tylko przed egzaminem ósmoklasisty!)
 • Nasi prelegenci to doświadczeni nauczyciele, egzaminatorzy, recenzenci MEN, praktycy prowadzący od wielu lat szkolenia, pasjonaci nauczania

  Więcej szczegółów i aktualnych informacji o konferencji na stronie egzaminósmoklasisty.com.pl

  Załóż darmowe konto

  W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

  Rozumiem